Tisztítja a pórusokat, simítja a ráncokat, serkenti a vérkeringést és a kollagénrostokat is aktiválja – az ultrahangos arckezelő gépek otthoni használata egyre népszerűbb. De hogyan is működik valójában, és miben segíthet még az ultrahang a ráncokon és pattanásokon kívül?
Szerző: WK
Mit tesz az ultrahang a bőrrel?
Területét tekintve a bőrünk a legnagyobb szervünk, és az egyetlen, amelyet kívül viselünk. Ennek megfelelően mindig vannak kihívások, amelyeket le kell küzdeni, hogy megfelelően ápolt maradjon. Az ultrahangos gép célja, hogy biztosítsa a szervezetben lévő méreganyagok eltávolítását, és használatukkal egy öngyógyító folyamatot indítson el, hogy a bőrünk gyorsabban regenerálódhasson – írja a brigitte.de.
Ez lehetővé teszi a kollagénrostok megfelelő működését és növeli a bőr rugalmasságát. Az ultrahang azonban nem csak a ráncokon segít, hanem a pattanások kezelésére is használható, mivel a gyulladás gyorsabban enyhül, és a bőr azonnal helyreáll. Ultrahangos kezelés nélkül ez a folyamat több hétig is eltarthat. A bőr ultrahangos készülékkel történő tisztítása azzal az előnnyel is jár a pattanások esetében, hogy a kozmetikumokban lévő, segítő összetevők jobban felszívódnak, így hatékonyabbak lesznek.
Így működik
Az ultrahangot számos területről ismerjük már, például terhes nőknél a magzat aktivitásának ellenőrzésére vagy az állatvilágban, ahol ultrahang-hullámokat bocsátanak ki kommunikáció céljából. Mivel a mi hallásunk nem olyan jó, mint az állatoké, ezért nem halljuk a hanghullámokat, viszont a magas frekvenciájú hangok mechanikai rezgésekké alakulnak, és masszázshatást keltenek. Ez viszont serkenti a vérkeringést és az anyagcserét, valamint segíti a nyirokelvezetést.
Kozmetikai termék használata során – főként, ha például hyaluronsavat tartalmaz -, értékes anyag is bekerül a kezelés során a bőrbe, megőrizve annak rugalmasságát. A másodpercenként akár kétmillió rezgést is bíró hanghullámok miatt a bőrt termikusan is felmelegíti, amely a mechanikai hővel kombinálva biztosítja, hogy a speciális hatóanyagok gyorsabban felszívódjanak a bőrben és a különböző szöveti rétegekbe is eljuthassanak.
Az alábbi folyamatok indulnak el ultrahangos gép használata során:
- A vérkeringés serkentése
- A kollagén rostok aktiválása
- A bőr rugalmasságának javítása
- Elasztin termelés
- Gyorsabb szövetregenerálódás
- A hatóanyagok hatékonyabb felszívódása
- Csökken a gyulladás
- Nyirokelvezetés
Mikor ne használjunk ultrahangos készüléket?
Az ultrahang nem mindenki számára alkalmas. Ennek oka a magas frekvencia, amely ugyan emberi fül számára nem érzékelhető, de például a szívritmus-szabályozó működését megzavarhatja. Ezért szívbetegség esetén általában kerülni kell az ultrahangos készülékkel történő kezelést. Ugyanez vonatkozik a fogimplantátumokra is. Ha nem vagy biztos abban, hogy használhatod-e az ultrahangot, a legjobb, ha beszélsz az orvosoddal.
De mi a helyzet a Botox injekció utáni ultrahang kezeléssel? Pontos információ nincs erről, de mivel az ultrahang serkenti a vérkeringést, amely segíti a Botox gyorsabb lebomlását, a kezelés ebben az esetben valószínűleg kevésbé hasznos. Ha mégis a használat mellett döntesz, várj legalább két hetet a Botox injekció beadása után.