Ma nagyon divatos az otthoni savas hámlasztás, vagy peeling. De ha már veled is előfordult, hogy napozás előtt peelingeztél egy jót, majd este csodálkoztál, hogy „lerohadt” a bőr az arcodról, akkor azt már tudod, hogy nem veszélytelen vállalkozásról van szó.
Szerző: MG
Cikksorozatunkban a peelingekkel kapcsolatos legfontosabb kérdéseknek járunk utána, hogy ne érhessen a fent említett vagy hozzá hasonló, kellemetlen meglepetés senkit.
Miért fontos a bőr rendszeres hámlasztása? – kérdeztük Horváth Melitta szépségterapeutát, holisztikus szemléletű kozmetikust.
– A bőr általában 27-30 nap alatt teljesen megújul. Az elhalt hámsejtek maguktól leválnak, és átadják a helyüket a friss, egészséges sejteknek. Ez a folyamat azonban idővel lelassul, hiszen a genetika és az öregedés nagyban befolyásolja ezt a folyamatot. Ebben nyújthatnak segítséget a különféle savas hámlasztók, amelyeknek köszönhetően ismételten felgyorsul a hámlás folyamata.
Az elhalt hámsejtek azonban nem mindig tudnak maguktól lehámlani (pl. a szeborreás bőr faggyúrétegébe beleragadhatnak a leválni készülő halott hámsejtek, ami a bőr megvastagodásához vezethet, és ami természetesen további problémákat szül, pl. aknét és gyulladásokat).
Ha pedig nem tökéletes a leválás folyamata, a bőr fakó, szürkés színű, durva tapintásúvá válik, és bármilyen fantasztikus, méregdrága, csodaszérumot is kensz rá, az nem fog tudni beszívódni.
Persze a túlhámlasztás sem jó, mert megbolygatja a bőr természetes védelmi rétegét, és ugyanúgy problémákhoz vezethet, mint a hámlasztás hiánya. Ezért fontos tudni, hogy miből mennyit és hogyan érdemes használni – hívta fel a figyelmet a szakember.
folytatjuk!