Az utóbbi években ősz táján egyre népszerűbbek lettek a savas hámlasztó kezelések. Nem véletlenül, hiszen sokféle bőrproblémára nyújthat megoldást egy savas kúra: akne, tisztátalan bőr, tág pórusok, pigmentfoltok, hegek ráncok, öregedő bőr…
Szerző: WK
Káré Andrea kozmetikai nagykövetünk segítségével most azt nézzük meg, hogy miért fontos a kozmetikus által végzett savas kezelés és milyen pozotív hatásai várhatóak.
A savak hatására a bőr megújul, csökkennek a gyulladások, finomodnak a ráncok, az egész bőrkép sokkal egészségesebb lesz és feszesebbé válik.
– A kozmetikában a különböző bőrproblémákra különböző savakat alkalmazunk, hogy eredményesek legyenek a kúrák. Ehhez azonban szakértelem kell, ezért bízzuk magunkat szakemberre! – hívja fel a figyelmet Káré Andrea kozmetikus mester, a Fehér Cédrus Kozmetika tulajdonosa. – Bármennyire is csábító, hogy webshopokból, influencerek videói alapján rendelhetünk vagy leemelhetünk savakat a boltok polcairól, arra intem a kedves olvasókat, hogy ne tegyék. Minden anyagra, így a savakra is előfordulhat egyéni érzékenység, ami különböző, előre nem látható elváltozásokat okozhat és ezeket laikusként nem biztos, hogy jól tudjuk kezelni. A retinol egy hatékony anyag, de nem megfelelő alkalmazás mellett többet árt, mint használ.
Nagyon fontos, hogy otthon csak a kozmetikus/bőrgyógyász/kozmetológus által jóváhagyott termékeket használjuk, ezzel segítve a kúra végeredményét.
Kozmetikusként sokszor találkozom otthoni hámlasztások kudarcos eredményeivel és az ilyen traumatizált bőrt sokkal nehezebb rendbe hozni, egészségesebbé tenni, mintha a kedves vendég nálunk, kozmetikusoknál kezdte volna meg a kezelést.
A savak nem megfelelő alkalmazása kipirosodást, erőteljes hámlást, égő, csípő érzést, roncsolást okozhat. Egy szakember tudja, hogy milyen problémára milyen savat válasszon, a sav mennyi ideig maradjon a bőrön, hogyan és mennyi ideig közömbösítse, mi legyen az utóápolás. Ebben azonban együtt kell működni a vendégnek is, hiszen a kúra ideje alatt mindenképp fényvédőt kell használnia, de ha pl. pigmentfoltok képződésére hajlamos, akár egész évben érdemes alkalmaznia. Természetesen a napozás és a szoláriumozás is tiltólistás ezekben a hetekben.