Meglepő hagyományok és szépségideálok

Az ázsia nők szépség-sztereotípiái sokszor meglepő dolgokat tartalmaznak.

Szerző: WK

A különböző korszakokat sajátos élet- és világfelfogás jellemezte. A női szépségről alkotott  elképzelés sokat változott az évek során. Ezért nem meglepő az a tény, hogy az egyes országokban eltérőek a nőiesség és a szépség alapvető mintái. De azért vannak számunkra megdöbbentő ideálok…

Egybeszemöldök

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

sophia ☠️🧿 (@sophiahadjipanteli) által megosztott bejegyzés

Tadzsikisztánban az egybeszemöldök a szépség hagyományos jelképe. Azok a nők, akiket nem ajándékozott meg a sors vastag szemöldökkel,  speciális gyógynövényt használnak a szemöldökök közötti tér színezésére.

Fekete fogak

A fogak feketítése, japánul ohaguro ősi japán szokás, valamikor a 2–5. század között jelent meg, tömeges elterjedése a 12. századra tehető. Hogy miért tartották szépnek a fekete fogat a japánok, azt már nem nagyon tudja senki, de a kutatók szerint a magyarázat az lehet, hogy a rizsporral fehérre festett arc mellett csúnya sárgának tűntek a fogak, és úgy tartották esztétikusnak, ha a hajjal megegyező színűre, vagyis feketére festik.  Manapság senki sem alkalmazza ezt a gyakorlatot.

Hosszú kéz- és lábkörmök

A manikűr és pedikűr globális trendjeivel ellentétben Indiában a hosszú, színes körmök nem csak a hölgyek kezén, hanem a lábán is szépek, a nőiesség jelképe.

Szív alakú arc

Dél-Koreában van a legtöbb kozmetikai beavatkozás, és az arckontúrozás a legnépszerűbb plasztikai műtétek között szerepel. A lehetséges kockázatok ellenére a nők azért esnek át ezen a műtéten, hogy szív alakú arcuk legyen.

„Becsületkötés”

Az orrplasztika hatalmas népszerűsége miatt Iránt a „világ orrfővárosának” nevezték sokáig. Az orrkötésnek a műtét után egy különleges neve is van – „becsületkötés”. A nők ugyanis a gazdagság szimbólumaként büszkén mutatják, hogy bizony átestek plasztikai beavatkozáson.

Nyújtott nyak

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Travel the Road (@traveltheroad) által megosztott bejegyzés

A hosszú nyak a nőiesség és a szépség szimbóluma a thaiföldi Kayani törzsben. A nők hosszú nyakukkal a sárkányokra emlékeztetnek, amelyek a helyi, népi hagyományok fontos alakjai. A lányok 5 éves korukban kezdenek sárgaréz karikát hordani, és az idő előrehaladtával egyre többet viselnek.

Fogreszelés

Bali lakossága számára a fogreszelés hagyományos rituálé. Ezt az eljárást többnyire tinédzsereknél végzik el, hogy elűzzék a gonosz szellemeket. Az élesített fogak Indonéziában az érettség szimbóluma, ami azt mutatja, hogy a fiatalok készek a házasságra.
(VIA)