Szerző: Lázár Noémi / WK
A múlt hét végén újonnan indult rovatunk kapcsán rögtön érkezett is egy kérdés a hétvégén – Erika kérdezi: „Szájtetoválásra kaptam időpontot még kora nyáron, de néztem, és a beavatkozás idejére megint nagyon nagy hőséget jósolnak. Van-e bármi kockázata az ilyenkor végzett sminktetoválásnak? Lemondjam az időpontomat, amire most már hónapokat vártam, és tegyem át őszre? Egyáltalán, mehetek-e nyaralni frissen tetovált szájjal?”
Olvasónk kérdésére Siklós Júlia, a Beauty Sense Óbuda sminktetováló mestere, oktatója, a Webkozmetika PMU Nagykövete válaszol:
Siklós Júlia: „Nyáron is végzünk természetesen sminktetoválást, az élet nem áll meg. Van viszont egy fontos kritérium, amit minden ügyfélnek be kell tartania:
A tetoválást követő 4 hétig nem mehet el nyaralni! Ilyenkor kiemelkedően óvni kell a naptól a frissen tetovált bőrt!
Ha valaki felhív minket, az az első kérdésünk, hogy mikorra tervezte a nyaralását, és ennek függvényében adjuk az időpontot. Ha az illető egy irodában ül, nem megy huzamosabb nyaralásra, és nagyjából csak a munkahelyére menet és onnan haza éri a napfény, akkor – nagyon komoly, minél magasabb faktorszámú fényvédelem, kalaphordás és/vagy maszk-hordás mellett – miért ne tetoválhatnánk ki? De ilyenkor nincs ilyen, hogy „csak 1 napra leugrom a Balcsira, mi bajom lehet…!?”, mert igenis van kockázata, elszíneződhet a sminktetoválás, és nem lesz szép a végeredmény. Tehát nem sütheti meg 5 percre sem a nap! Ez elsősorban a szájra vonatkozik. Nyilván egy szemöldök vagy egy szemhéj valamivel kevésbé érzékeny a napra.
WK: A fényvédőt hány óránként kenje újra, ha leeszi, leissza, stb. az ajkairól?
SJ: Ezt így nem lehet számszerűsíteni. Azt szoktuk mondani, hogy naponta többször és alaposan kenje be fényvédő krémmel a kezelt területet. Mielőtt az utcára kilépne, mindenképpen kenje át újra. A józan paraszti ész dominál.
WK: Mire érdemes még figyelni?
SJ: Nyilván áztatni nem szabad a kezelt területet, de az összefügg az előbb említett 4-hetes nyaralási tilalommal. Ha már a sebek leestek, akkor érheti víz a bőrt.
WK: Arcot mosni szabad a reggeli rutin részeként?
SJ: „Cicamosdást”, mi ezt úgy mondjuk.
WK: Fontos a száj hidratáltan tartása az előápolás részeként? Nem szabad hagyni kicserepesedni, kiszáradni?
SJ: Ez egész évben ajánlott, nem csak nyáron.
WK: A beavatkozás utáni tiltólistát most elmondtad. De mi a helyzet a beavatkozás előtti közvetlen időszakkal? Hogyan készítsük elő a bőrt a beavatkozásra?
SJ: A tetoválás előtt sem éghet meg a napon a bőr és nem lehet extrán lebarnulva.
Egy napsérült, napégett bőr nagyon fog vérezni, fájni, ráadásul az eredmény sem lesz tartósan szép. Jó állapotú, hidratált bőrrel kell érkezni!
WK: Előfordul, hogy valaki a szakember figyelmeztetései ellenére nem tartja be ezeket a szabályokat?
SJ: Elmondjuk, leírjuk, utánkövetjük a vendéget minden esetben. Ijesztgetünk mi annyira, hogy komolyan vegyék a hölgyek a szabályokat 🙂 Egy száj például el fog barnulni, ha megsüti a nap, hiába szeretett volna pl. púderrózsaszínt a hölgy.
Ha szabályt szeg a vendég, mi sem tudunk felelősséget vállalni a végeredményért. A vendég sem szeretné elrontani a gyönyörű új száját, szemét, szemöldökét, ha már ennyit várt az időpontjára és fizetett a szép produktumért.
De a mi vendégeink fegyelmezettek, ilyen a legritkább esetben fordul elő 🙂
Fontos, hogy olyan szakembert válasszon a vendég, aki kellően kommunikálja a teendőket, és kiválóan működik az oda-vissza együttműködés szakember és vendége között.