Szerző: WK
Miután kilépünk a gyantázó szalon ajtaján, minimum 2-3 hétig örülhetünk a szép és sima bőrnek. Kevesen foglalkoznak azonban az otthoni ápolással, pedig megfelelő gondozással meghosszabbítható az eredmény.
Akármilyen szőrtelenítési eljárást is alkalmazunk, mindig lesznek benőtt szőrszálak – különösen borotválás és epilálás után.
Az ok: borotválás után a szőrszál csak a bőrfelszínről tűnik el, de tovább nőhet a felszín alatt. A benőtt szőrszál pici, bőrszínű vagy piros, pattanásszerű kiemelkedést okoz, gennyképződéssel vagy anélkül.
Gyantázás után ezzel szemben kevesebb lesz a benőtt szőrszál, mert a gyantázással az elhalt hámsejtek egy része is eltávolításra kerül.
Peeling-kesztyű
Létezik a peeling-kesztyű – de vannak drogériás egyszerűbb termékek és vannak a speciálisan erre a célra kifejlesztett, professzionális peeling-kesztyűk…a különbség Ég és Föld.
A hagyományos, radírozó kesztyűk legtöbbször bambuszból, selyemszálakból, pamut és szintetikus anyagok keverékéből készülnek. Ezek a kesztyűk elég jók ahhoz, hogy eltávolítsák a bőrfelszínről az elhalt hámsejteket, de a szőrbenövésekkel már nem tudnak hatékonyan elbánni. Egyaránt fontos az az anyag, amiből a kesztyű készül, és a szövés száliránya.
A peeling-kesztyűt heti egy vagy két alkalommal javasolt használni. Érdemes a gyantázás előtti napon is alkalmaznunk. A professzionális kesztyűk magas minőségűek, hosszú életűek és akár 60 fokon moshatóak.
Peeling-spray
Néhány benőtt szőrszál és/vagy kipirult bőrfelület – érzékeny bőr esetén enyhébb gyulladás is – a szőrtelenítés természetes velejárója.
Az olyan érzékeny területekre, mint az intim testrészek vagy a „bajusz”, peeling-spray-t javasoljunk. Ezek tej-, szalicil- és glykolsav keverékét tartalmazzák. Napi 1-2 alkalommal fújjuk be az ápolni kívánt testrészeket. A spray mechanikus dörzsölés nélkül lazítja fel és oldja le a hámsejteket. Ha az elhalt hámsejtek leválnak a bőrről, újra szabaddá válik a szőrszálak útja. A gyulladások és pattanások visszahúzódnak, a bőr kisimultabbá válik. A legújabb termékek nyugtató, ápoló hatóanyagokat is tartalmaznak, amelyek a minimálisra csökkentik a bőrirritációt, és gondoskodnak a bőr simaságáról, puhaságáról.
A rendszeresen peelingezett bőr gyorsabban és könnyebben gyantázható. A térdeknél és a combhajlatban látszik talán a legjobban a peelinget használó és a nem peelingezett bőr közötti különbség.
Tipp: Borotválkozás után a férfiak bőre hajlamos begyulladni. A szakáll-vonalra a peeling-spay kiváló megoldás lehet. Fújja a spray-t a tenyerébe, oszlassa el a két tenyéren, és paskolja be vele a frissen borotvált területet! Csökkenti a szőrszálak benövésének esélyét és megakadályozza a gyulladás kialakulását.
Otthoni bőrnyugtatás mikro-ezüst-spray-vel
Gyantázás után az érzékeny bőr akár sokáig kipirult és irritált marad. A rövid ideig tartó, enyhe bőrpír teljesen normális. Ha tartósan pirul ki a bőr, az otthoni utóápolás megoldást jelenthet. Az érzékeny bőrű vendégek a szőrtelenítés utáni 1-3. napon fújhatnak a gyantázott pontokra néhány fújásnyi antibakteriális mikro-ezüst-spray-t. (Ez leégés és rovatcsípés esetén is kiválóan hat.)
Ne adj esélyt a pattanásoknak!
A forró nyári hónapokban gyakrabban képződhetnek apró, kis pörsenések, gyulladt göböcsék a szőrtelenítést követően. Közvetlenül gyantázás után a szőrtüsző szabadon, nyitott állapotban van. A fokozott izzadásnak kitett bőr 24-48 óráig még könnyen begyulladhat, amely apró, gyulladt gócokban ölt testet – legfőképpen a faggyúmirigyekkel bőven ellátott testrészeken, mint például az ajak felső része vagy a háton (férfiaknál). Ebben az esetben az antiszeptikus szerek bevetése nyújthat segítséget, melyeket a kozmetikus mellett a vendég otthon, napi 2 alkalommal ismételten alkalmazhat.