Szerző: Tárnokiné Horváth Edina
Mutasd a kezed, megmondom ki vagy – hányszor tapasztaltuk már meg, hogy az arcot nézve kialakult egy kép valakiről, aztán meglátva a kezeit, rögtön át is értékeltük a gondoltakat.
Miért is van ez?
Kezünk ugyanazoknak a hatásoknak van kitéve, mint az arcunk, de a kézápolás mindig is mostohagyermeknek számított a testápolási rituálék kialakítása során.
Pedig nagyon fontos szerepet tölt be, ezt akkor tapasztaljuk meg igazán, amikor valamilyen funkcióvesztése miatt – legyen az akár csak egy kisebb sérülés vagy nagyobb trauma – kiesik a rá osztott szerepből.
Napjainkban különösen fontos az adekvát kézmosás
Kézápolási rutinunk nem a megfelelő kézápoló kozmetikum kiválasztásával kell hogy kezdődjön, hanem az alapos és kíméletes tisztálkodási metódus kialakításával. Nagyon fontos, hogy a kézmosás minden területét érintse a kézfejnek, kezdve a csuklótól, áthaladva az ujjak közén és befejezve az ujjhegyeken. Ezután jön a szárazra törlés, az egyik legfontosabb művelet. Nagyon fontos, hogy teljesen szárazra töröljük kezünket, hiszen a hajlatokban visszamaradó minimális folyadék is táptalaj lehet a kórokozóknak. Az alapos szárazra törlés után használjunk olyan kézápoló készítményt, amely védi, táplálja, hidratálja, nyugtatja kezünk érzékeny bőrét.
Napjaink kézfertőtlenítős világának legnagyobb problémája a kéz bőrének kiszáradása.
Számos készítmény áll rendelkezésünkre, de a legtöbb alkoholos kézfertőtlenítő nem tartalmaz kézvédő hatóanyagot, ezáltal hiába fertőtlenít, a kiszáradt, kirepedezett kéz bőre – amellett, hogy esztétikai problémát okoz – melegágya a kórokozóknak, így a fertőzéseknek, gyulladásos folyamatoknak.
Fontos, hogy használjunk KÉZÁPOLÓ KÉSZÍTMÉNYEKET, melyek a folyamatos kézfertőtlenítés negatív hatásait ellensúlyozzák.
Extra száraz, kirepedezett, netán vérzésig hámló kezek mélyebb, testesebb ápoló kozmetikumot- balzsamot- igényelnek, de erre is van megoldás. Ha továbbgondoljuk a bőrproblémákat, a sarok kirepedezettségére használt termékek – természetesen összetételüknél fogva csak éjszakára – ugyanolyan jól használhatóak, mint a kézápoló készítmények. KÉRJÜK SZAKEMBER TANÁCSÁT!!!
Nehéz eligazodni a polcokon található kézápoló termékek között, ezért javaslom olyan natúrkozmetikai termékek használatát, melyekben a tápláló, mélyhidratáló összetevők mellett nyugtató, gyulladáscsökkentő, védő hatóanyagokat is találunk.
Mit is nézzünk az összetevők között?
- tápláló olajok: makadámia olaj, sárgabarackmag olaj, orbáncfű olaj, sheavaj
- vitaminok: E- vitamin, panthenol
- mélyhidratáló összetevők: hyaluronsav, természetes nedvességmegkötő faktorok
- növényi(!) szilikon
- glicerines hatóanyagkivonatok: mályva, feketenadálytő, orbáncfű
A megfelelő összetételű kézápoló készítményt naponta akár többször is használhatjuk. Érdemes bedobni a táskánkba, hogy mindig kéznél legyen kézmosás után. Ha nem boldogulunk egyedül, kérjük bátran szakember segítségét, hiszen a kozmetikusok – sok más testápolási tanács mellett – ebben is segítségünkre lehetnek.
A webkozmetika ajánlata: a T.H.E Beauty Kézápoló gélkrém és a T.H.E Beauty Lábápoló balzsam
https://the-beauty.hu/termek/kezapolo-gelkrem/
https://the-beauty.hu/termek/labapolo-balzsam-extra-szaraz-borre/
Szerzőnk: Tárnokiné Horváth Edina kozmetikus mester, diplomás szakoktató, vegyész, a T.H.E Beauty márka tulajdonosa