Holisztikus szemlélet a bőrápolásban – archarmonizálás

Szerző: Varga Erika

A holisztikus szemlélet egyre inkább teret nyer a professzionális bőrápolásban. Lényege, hogy támogatja a testben, a lélekben és a szellemben születő megújító energiákat. Ez a megközelítés igaz a természetes arcfiatalító eljárásokra is.

Életünk eseményei lenyomatot hagynak arcunkon

A test fasciális (kötőszöveti háló, kollagénrost) hálózata az életünk során velünk történt valamennyi esemény fizikai lenyomatát tárolja, méghozzá feszültség vagy húzóerő formájában. Nemcsak a fizikai behatások, hanem a lelki traumák és az érzelmi kilengések is képesek nyomot hagyni a testen.

Életünk nehéz időszakainak lenyomatai az arcot is deformálják, öregítik és jelentősen megváltoztatják.

A létrejött lenyomatokat, feszült részeket a kötőszöveti érintéssel hatásosan lehet változtatni. A bőr rétegeiben lévő különböző receptorok és a szabad idegvégződések közvetítik az információt, és az idegszálak szállítják azt a központi idegrendszernek, ahol feldolgozásra kerül, és megszületik a válaszreakció.

A központi idegrendszer fiziológiás rendszerét is lehet manuális terápiával kezelni. E rendszer harmonizálása támogatja a központi idegrendszer optimális működését, oldja a fascia rendszer kóros feszültségeit.

Idotlen Szepseg
Archarmonizálás manuális „arcplasztikával”
Archarmonizálás

Archarmonizálásnál az állkapocs ízület kihagyhatatlan terület, amivel foglalkozni kell. Ez az a hely, ahol az alsó állkapocs ízesül a koponya halánték csontjával. Nagyjából minden percben, tehát állandóan mozog, ezért a test egyik leggyakrabban használt ízülete. Zsanérként nyílik és csukódik, előre-hátra és jobbra-balra csúszik. Az állkapocs-ízületi rendellenességek a felette és alatta elhelyezkedő izmokban is érzékelhetőek, sok-sok nyaki tünetet okozva.

Ezek mindegyike hatást gyakorol az arc megjelenésére: torzulások, ráncok, kétoldali eltérések, a volumen leesés megjelenésével.

Az ízület terápiás kezelése a szájüregen belül történik, és kiegészül az orca felőli izmok lazításával és erősítésével. Ezek az izmok az arc mozgatásáért és tartásáért felelősek. A kezelésük kiemelten fontos terápiás eljárás, ami nagyon finom érzékelést és magabiztos tudást igényel a masszázst végző szakembertől.

A speciális pontok megfelelő stimulálásával az izmok erősödnek, javul az arc vérkeringése, így fokozottabban működnek a bőr természetes salaktalanító folyamatai. Hatására ellazulnak a vázizmok, a felszíni, majd a mélyebb ráncok fokozatosan kisimulnak. Javul a sejtek oxigénellátása, frissebb, ragyogóbb lesz a bőr.

A manuális arcszobrászat iránt egyre nagyobb az érdeklődés. Aki idegenkedik a drasztikus beavatkozásoktól, de szeretne szépen öregedni, örömmel választja ezt a technikát a kortalan szépség minél további megőrzésére.