Hogyan fogj neki a savas hámlasztásnak?

Savas hámlasztással szeretnél megszabadulni az aknéktól vagy a nemkívánatos pigmentfoltoktól? Vagy csak a fáradtságot „törölnéd le” a segítségével az arcodról? Mielőtt ebbe otthon belevágnál, érdemes megfogadnod néhány tanácsot, nehogy hámló, feszülő, túlérzékeny, vörös vagy pigmentfoltos bőr legyen a végeredmény.

Szerző: MG

A hámlasztás főbb kérdéseinek, valamint a hámoldó és hámképző savak áttekintése után most nézzük meg az otthoni, savas hámlasztás legfontosabb kritériumait és lépéseit Horváth Melitta szépségterapeuta, holisztikus szemléletű kozmetikus segítségével!

  1. Mielőtt bármit is megvennél, nézz körül a neten, milyen hámlasztó készítmények kaphatóak, azaz ismerd meg a kínálatot.
  2. Eközben ne bízz meg a kommentekben, hiszen nem tudhatod ki, milyen tudással vagy szándékkal írta azt.
  3. Keress fel egy kozmetikust, hogy megállapítsa a bőrtípusodat és az aktuális bőrállapotodat, hogy annak megfelelő készítményt választhass.
  4. A megfelelő kozmetikum kiválasztása után vezess naplót a telefonodban: csinálj képeket, dokumentáld a tapasztalataidat, a változásokat napról napra, hogy feketén-fehéren nyomon követhesd, hogyan reagál a bőröd az adott termékre.
  5. Ha még így is probléma merülne fel, konzultálj a kozmetikusoddal vagy a bőrgyógyászoddal.

Mire figyelj a termék kiválasztásakor?

Miután megállapították a bőrtípusodat és az esetleges érzékenységedet, azt vesd össze a termékinformációkkal:

■ Allergiás lehetsz-e valamelyik, a készítményben található savra vagy adalékanyagra? Például ha allergiás vagy az aszpirinre, akkor a szalicilsav-tartalmú hámlasztókat kerülnöd kell!

■ Túlérzékeny-e a bőröd? Ha például volt már savas hámlasztásod, akkor hogyan reagált a bőröd?

Peeling2■ Mire szeretnéd használni?

– Peelingként, azaz arcradírként ritkábban alkalmazva?
– A faggyúműködés szabályozására, azaz a pattanások ellen vetnéd be kúrában?
– Vagy ránctalanítás, esetleg pigmentfolthalványítás a célod?

■ Melyik évszakban vágnál bele? Bár valamennyi sav alkalmazása minden napos fényvédelmet igényel, a többségüket még így is csak télen tanácsos használni.

■ Milyen a bőröd aktuális állapota?

■ Van-e egyéb kizáró ok? Például bőrbetegség az(ok)on a terület(ek)en, ahol a savat szeretnéd használni.

■ Vállalod-e a savazás melletti otthoni bőrápolás felelősségét? Mert ha hajlamos vagy például elfelejtkezni a minden napos fényvédelemről, akkor jobb, ha bele se vágsz a savas hámlasztásba!

 

A témához kapcsolódó fontos cikkeink:

Te melyikre s(z)avazol?

Mi kell a férfinek? – a kozmetikában