Óriási divat lett a sztárok körében is a vörös fényterápia, mint a legújabb bőrápoló kezelés, amelynek öregedésgátló tulajdonságait hirdetik.
Szerző: WK
Kate Hudson, Victoria Beckham és Chrissy Teigen is led maszkokkal pózol közösségi oldalán. De valóban hatékony ez a módszer?
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A professzionális kozmetikákban már nem újdonság. Jodi LoGerfo, a New York-i Orentreich Medical Group bőrgyógyásza elmagyarázta, hogy a vörös fényterápia (RLT) változó hullámhosszú fény előállításával számos bőrproblémát – beleértve a pattanásokat, pikkelysömört és ráncokat – hatékonyan kezeli.
– Ez a nem invazív kezelés egyre népszerűbbé vált egészségügyi előnyei miatt – tette hozzá a szakember. – Több energiát biztosít a test sejtjeinek, lehetővé téve, hogy maximális termelékenységgel működjenek. A bőr esetében elősegítheti az új sejtek növekedését és intenzívebbé teheti a helyreállítási folyamatot.
LoGerfo szerint a vörös fényterápia fokozhatja a haj növekedését és sűrűségét is.
A vörös fényterápia előnyei
– Csökkenti a ráncok kialakulásának esélyét. Hatékonyan támogatja a bőrben lévő elasztin és kollagén termelését, így a bőr simábbá, tónusosabbá válik, és kevésbé lesz ráncos – mondja Anthony Youn, plasztikai sebész.
– Növeli a vérkeringést
– Csökkenti a gyulladást
– Kezeli az aknét – Csökkenthetik a bőrpírt és elősegítheti a pattanások gyorsabb gyógyulását – mondja Diane Madfes, a Mount Sinai School of Medicine bőrgyógyász adjunktusa.
– Segít a hiperpigmentáció és a pikkelysömör halványításában
– Segít a hajhullás csökkentésében – LoGerfo szerint a vörös fényterápia fokozhatja a haj növekedését és sűrűségét.
Vannak mellékhatásai?
A vörös fényterápia teljesen biztonságosnak tekinthető mindaddig, amíg védőszemüveget viselünk.
– A szem károsodhat a hosszú távú kék vagy vörös fény hatására – figyelmeztet LoGerfo.
Ugyanakkor vannak bizonyos körülmények, amelyek esetén a legjobb lehet elkerülni a kezelést. A szakemberek nem ajánlják, ha valakinek epilepsziás vagy görcsrohamai vannak, esetleg szembetegséggel küzd.
– A nagy sebességű villódzás – a fény frekvenciájának változása – fejfájáshoz, szédüléshez és legrosszabb esetben görcsrohamokhoz vezethet – jegyzi meg LoGerfo.
De nem javasolják a vörös fényterápiát senkinek, aki fényérzékenyítő betegségben szenved, például lupuszban, vagy fényérzékenyítő gyógyszert szed. Akkor is kerülje, ha nyílt seb vagy elváltozások vannak a bőrén.