Ezért ne mosd le gyorsan a tengervizet!

Neked mi az első gondolatod, amikor a tengerpartról felmész a szállásra? Egy jó zuhany, igaz? Azt már szívesen megejtenénk lent a parton is, ha van rá lehetőség. De mit szólnál, ha azt mondanánk, ne tedd? Mutatjuk, miért. 

Szerző: WK

A tengervíz természetes ereje

A tengervíz a természetes ásványi anyagok, például magnézium, kálium és kálcium kincsesbányája. Ezek az ásványi anyagok nemcsak az egészségünkre, hanem a bőrünkre is jótékony hatással vannak. Ahogy megszáradnak a bőrön, természetes hámlasztóként működnek, eltávolítják az elhalt hámsejteket, és puhább, ragyogóbb bőrt varázsolnak. Ezért ahelyett, hogy rohannál lemosni, hagyd, hogy a bőröd felszívja az értékes anyagokat.

Gyógyító

Tudtad, hogy a tengervíz segíthet olyan bőrbetegségek kezelésében, mint az ekcéma, pikkelysömör és akne? A tengervízben lévő só természetes fertőtlenítőként hat, csökkenti a gyulladást és megnyugtatja az irritált bőrt. Ha közvetlenül fürdés után zuhanyozni kezdesz, csökkentei fogod ezt a terápiás hatást.

Vérkeringés

A tengervíz elképesztő vérkeringést serkentő hatással bír. Amikor úszunk a tengerben, a testünk egy természetes masszázson esik át, amely javítja a keringést. Az úszás utáni zuhanyozás megszakíthatja ezt a jótékony folyamatot.

Ellenállóképesség

Bőrünk idővel alkalmazkodni fog, és ellenállóbbá válik a különböző időjárási viszonyokhoz, ha rendszeresen tengervízben úszunk. A tengervízben lévő só és ásványi anyagok természetes védőréteget képeznek, amely segíthet bőrünknek megbirkózni a hőmérséklet- és páratartalom-változásokkal.

(VIA)