Bőrfiatalítás dermarollerrel

Fokozza a kollagéntermelést, simább bőrt varázsol és ragyogó arcszínt biztosít a dermaroller, amellyel manapság már nem csupán kozmetikai szalonokban találkozhatunk, mi is vásárolhatunk. Mivel ez egy tűs eszköz, nagyon nem mindegy, hogy milyet veszünk és hogyan használjuk. Lássuk, mit lehet tudni róla.

Szerző: WK

Aknék, pattanások, hegek, ráncok vagy cellulit? A dermaroller kisimítja és feszesíti a bőrt. Hogyan működik? A henger finom tűi a bőr felső rétegében mikrosérüléseket okoznak, ennek következtében több kollagén és elasztin képződik, amelyek a bőr feszességéért és rugalmasságáért felelősek.

Az archenger és a dermaroller közötti különbség

A klasszikus archengerben nincsenek tűk. Ehelyett féldrágakőből, például rózsakvarcból, ametisztből vagy hegyikristályból készül. De a jade hengerek különösen népszerűek. Az arcbőr masszírozására szolgálnak, és serkentik a vér-és nyirokkeringést. Az arcon lévő duzzanatok is könnyen eltűntethetőek egy ilyen masszázshengerrel.

Ezzel szemben a dermarollernek sok finom tűje van. Ezek apró sérüléseket okoznak a bőr felső rétegében, ami fokozza a természetes elasztin- és kollagéntermelést. A bőr dermarollerrel történő kezelése csökkenti a ráncokat, a hegeket, a striákat de még a pigmentfoltokat is. A hatékonyságát tanulmányok igazolták. A dermarollerek különböző tűhosszúságban kaphatóak a különböző célok elérése érdekében.

Megtart és emel – arcmasszázs jade gua sha kővel

 A dermarollerrel végzett mikrotűs kezelés a következő előnyökkel jár:

  • A bőrápoló termékek jobb felszívódása: A bőrben lévő mikrosérülések lehetővé teszik a krémek és szérumok jobb felszívódását.
  • A bőr feszességének javítása: A fokozott kollagén- és elasztintermelés segít feszesíteni a bőrt. A dermarollerek cellulit elleni kezelésre is alkalmasak.
  • A bőr szerkezetének javítása: A mikrotűzés finomíthatja az arcszínt és csökkentheti a tág pórusokat.
  • Ránctalanítás: A kollagéntermelés serkentésével csökkenthetőek a finom vonalak és ráncok, ami simább és fiatalabb bőrt eredményez.
  • A hegek javítása: A dermaroller hegek kezelésére is használható, mivel elősegíti a bőr regenerálódását és csökkenti a hegek láthatóságát.
  • Pigmentfoltok halványítása: Rendszeres használatával a mikrotűzés segíthet csökkenteni az öregségi foltokat és a hiperpigmentációt.

Milyen hosszúak legyenek a tűk?

A derma roller tűjének hossza attól függ, hogy a bőrének mely területét és milyen célból szeretné kezelni. Ha még soha nem használt tűhengert, először rövidebb tűkkel kezdjen, és nézze meg, hogyan reagál a bőre. Ha jól tűri a kezelést, legközelebb kipróbálhatja a hosszabb tűvel ellátott dermarollert. 

  • 0,25 milliméter: Az ilyen hosszúságú tűk kiválóan alkalmasak kitágult pórusok, apró hegek vagy ráncok kezelésére. Egy ilyen hosszúságú tűhengerrel végzett kezelés után a hatóanyagok mélyebbre is bejuthatnak a bőrbe. Ez a tűhossz kezdőknek is tökéletes. A 0,25 mm-es tűk hetente kétszer könnyedén használhatóak.
  • 0,5 milliméter: Ez a hossz segít csökkenteni az erősebb hegeket, mélyebb ráncokat és pigmentfoltokat, de a haj növekedésének serkentésére is használható. Ilyen tűhosszúságú hengert legfeljebb hetente egyszer érdemes használni, hogy közben a bőrnek legyen elég ideje regenerálódni.
  • 0,75 milliméter: A testen való használatra szolgál, például súlyosabb hegek vagy striák kezelésére. Ez a tűhossz már túl hosszú az arc kezeléséhez, mivel az arcbőr vékonyabb. A kezelés legalább 14 naponta történhet.
  • 1,0 millimétertől: Az ilyen tűhosszúságú dermarollerek behatolnak a bőr felső rétegébe, és helytelen használat esetén sérülést okozhatnak. Ezért ne végezzen mikrotűzést 1 mm-nél hosszabb tűkkel, hanem bízza kozmetikusra vagy bőrgyógyászra!