Bepillantás az ázsiai nők porcelán bőrének titkaiba

„Mitől ilyen szép az ázsiai nők arcbőre? Ez egyrészt az alkalmazott kozmetikai hatóanyagoknak és speciális masszázstechnikáknak, másrészt az életmódjuknak köszönhető” – meséli Papp Mónika kozmetikus, egy olasz márka hazai szakmai vezetője, aki szerint a fitokozmetikumok mellett manuális technikákkal is késleltethetjük a bőrünk öregedését.

Szerző: MG

Az ázsiai nők a japán arcmasszázst és arcjógát is beépítik a heti szépségrutinjukba, hogy minél üdébben tartsák a bőrüket.

–  A szépségápolás Keleten nem merül ki a kozmetikumok rendszeres használatában – hangsúlyozza Mónika.

Az ázsiai nők arcápolási rituáléja

Sokan kutatták már a japán nők porcelán finomságú, bársonyos, sima arcbőrének titkát.
A növényi alapanyagokban gazdag, zsírszegény étrend, a mindennapos teaszertartás és a rendszeres fürdőzés is e titok részét képezi. Az ázsiai nők emellett nagy hangsúlyt fektetnek arcbőrük tisztítására is – ez a szépségkúrájuk alapja.  Az arcukat pedig évszázadok óta védik az erős napsugárzástól, hisz náluk nem a barna bőr számít trendinek, hanem a hófehér – azaz a fényvédelem a napi rutinjuk kihagyhatatlan lépése. Ezenkívül kerülik a sok kémiai anyagot és/vagy alkoholos alapanyagú készítményeket. Sminket sem viselnek napi rendszerességgel, és gondoskodnak bőrük megfelelő hidratáltságáról.
– A fentieken kívül az arcmasszázsnak, illetve a serkentő, masszírozó, stimuláló mozdulatoknak is szerepük van az ázsiai nők napi szépségrutinjában – teszi mindehhez hozzá Mónika.

Az év távol-keleti szépségtrendje: japán fejfürdő

Frissítő, ránctalanító japán arcmasszázs

– A japán arcmasszás a legenda szerint úgy terjedt el, hogy az egyik japán császárné elirigyelte a szamurájok szép arcbőrét – meséli mosolyogva Mónika.
A szamurájoknak ugyanis úgy kellett megjelenniük, hogy ne látszódjon az arcukon a harc vagy a fáradtság nyoma, ezért egyfajta dörzsölő technikát alkalmaztak. Az úgynevezett Kobido-technika ráadásul alkalmas volt a fájdalmaik enyhítésére, az elméjük megnyugtatására, valamint arra is, hogy egy-egy csata után visszanyerjék a testi-lelki egyensúlyukat. Ebből született a japán császárné számára a szépítő arcmasszázs, ami divatossá vált az uralkodói család körében is, és ez lett a császárné, majd az egész udvar kedvenc szépségápolási rituáléja.
E dinamikus, ütemes, lendületes masszázs során meg-megnyomjuk az arcon az idegvégződéseket, ezáltal serkentjük a vérkeringést a vállon, a nyakon, a fejen és az arcon. Ennek köszönhetően megszüntetjük a letapadásokat, csökkentjük a stressz hatását, és a vérkeringés élénkebbé válásával a bőr befogadóbbá válik a kozmetikumok hatóanyagaira. A speciális technika serkenti a kollagéntermelést, a bőrsejtek, a szövetek oxigénellátását, így javul a fizikai közérzet, csökkenek a ráncok.

Arcjógával kombinált önmasszázs

Az arcjóga és az önmasszázs egy különleges mozdulatsorból megalkotott masszázstechnika, amit mindenki saját magán végezhet el kozmetikumok segítségével, melynek során speciális mozdulatokkal visszük fel az arckrémet, amivel a bőr nyirok- és vérkeringését serkenthetjük, a letapadásokat fellazíthatjuk.

– Ha minden nap néhány percig masszírozod az arcodat, akkor az hozzájárul a bőröd egészségéhez és fiatalságához – állítja Mónika.