Bár most éppen hétvége van, de sajnos olyan gyorsan elrepül az a két nap, mintha nem is pihentünk volna, igaz? Hogy zökkenőmentesen induljon a hét, íme, néhány rossz szokás, amit érdemes elkerülni!
Szerző: WK
Sok ember számára a hétfő a hét legutáltabb napja, másoknak már a vasárnapját is elrontja a tudat, hogy másnap dolgozni kell menni. Ha súlyos hétfő-fóbiád van, érdemes keresni azokat a személyes okokat, amelyek miatt ez a nap olyan komornak tűnik. Mérsékelt ellenérzések esetén segíthetnek ezek a dolgok, hogy a hétfőt megbékélve, pozitív hétkezdésként lássuk.
5 hétfői szokás, ami tönkreteheti az egész hetet
Szundizunk
Ha hétvégén később fekszünk le, és reggel tovább alszunk, mint hétközben, akkor hétfőn nehezebben tudunk visszaállni a heti ritmusunkba. Hétfőn reggel tilos az ébresztőt szundira állítani és visszafeküdni, mert a szakemberek szerint ezzel nem csak a hétfő reggeleink lesznek stresszesebbek – hiszen nem marad elég időnk a megfelelő készülődésre -, de legrosszabb esetben a hétvégi „jet lag”-et is cipeljük tovább a héten. Ideális esetben vasárnap este korán feküdjünk le, hétfőn pedig keljünk, ha az ébresztő megszólal.
„Várom a következő hétvégét”
„A hétvége túl rövid volt, és túl sok idő van a következőig” – gondoljuk. De ez az életünk, a hétfők ugyanúgy hozzátartoznak, mint a szombatok. Ahelyett, hogy a körülményekkel küszködnénk, és a hét folyamán előforduló, megerőltető dolgokra gondolnánk, jobban is felhasználhatjuk mentális energiánkat arra, hogy elfogadjuk a valóságot úgy, ahogy van, beleértve a hétfőt, keddet stb. Koncentráljunk inkább a feladatokra és a sikerekre. Értékeljük jobban, amikor végre kinyithatjuk a könyvünket, ami munka után kikapcsol.
Túl sokat vállalunk
Hétfőn még előttünk áll az egész hét – nem kell rögtön mindent megtenni, amire még további négy napunk van. A stresszes, kimerítő hétfő általában egy kimerült keddhez vezet, ami viszont pánikszerű szerdához, amelyet egy túlterhelt csütörtök és egy csalódott péntek követ. Ez a borzalmas körforgás egy jó, előremutató heti tervezéssel elkerülhető. Gondoljuk végig, hogy mi a fontos ezen a héten, és hogyan osszuk el a feladatokat a rendelkezésre álló napokra. Ez nyugalmat és kiegyensúlyozottságot hozhat a hetünkbe.
Halogatjuk a fontos dolgokat
Persze a ló túloldalára sem szabad átesnünk… Amire a hetünk szervezésekor oda kell figyelni, hogy lehetőleg hétfőn végezzük el a legsürgősebb dolgokat, ne halogassuk. Főleg hétfő reggelenként hamisan rangsoroljuk a teendőket. Minél sürgetőbbek a fejünkben lévő elintézendő feladatok, annál inkább megterhelnek bennünket, és annál erősebben gátolják a termelékenységünket.
Nem vagyunk proaktívak
Minden új nap, akár minden új pillanat teljesen megváltoztathatja az életünket. Hiszen nem mindig érezzük vagy gondoljuk ugyanazt, néha boldogok és felszabadultak vagyunk, néha szomorúnak és csapdába esettnek érezzük magunkat. Közben történik valami, ami megváltoztat sok mindent. A hétfők különösen alkalmasak arra, hogy döntéseket hozzunk a mindennapjainkról és aktívan alakítsuk azokat. Lendületesebbek vagyunk, és nyitottabbak az újra. Nem véletlenül mondják, új hét, új lehetőségek… használjuk ki!