A ricinusolaj a szépség titkos fegyvere a bőr- és hajápolásban. Mire képes a sokoldalú olaj, és mire kell ügyelnie a használat során? Máris mutatjuk!
Szerző: WK
Mi az a ricinus olaj?
A „Ricinus Communis” növényből nyert olaj jótékony hatással van a bőrre, a hajra és az emésztésre is. Manapság különösen népszerű a szempillák használatára: a szempillaspirál és a smink eltávolítása miatt gyorsabban letörnek, vagy akár ki is hulljatnak. Ezt akadályozza meg a ricinus olaj használata, mivel a benne lévő anyagok erősítik a pillákat és annak gyökereit.
Alkalmazásai
- Segít a gyomor-bélrendszeri problémák, főként székrekedésében, emésztést segítő és hashajtó hatású
- Ápolja és hidratálja a bőrt és a hajat, a szempillákat, a szemöldököket és a körmöket
- Bőrproblémák (szemölcsök, öregségi foltok, hegek, neurodermatitisz) orvoslására
Ricinusolaj bőrre
Hatása: A hidegen sajtolt ricinusolaj hidratálja a bőrt és antioxidáns hatásáról ismert. Védelmet nyújt a káros környezeti hatások ellen, így a bőr idő előtti öregedése ellen is harcol. Azonban nem csak az új ráncok kialakulását akadályozza meg, hanem serkenti a kollagén termelődését, ezáltal csökkenti a már meglévőket is.
Rendszeres használatával a ricinusolaj még az öregségi foltokat is elhalványítja. A hegszövetet, a rendkívül száraz bőrt és a pikkelyes bőrt is rugalmasan tartja elsősorban az olaj magas ricinolsav tartalmának köszönhető, hogy a bőrproblémák enyhülnek.
Használata:
- Vidd fel az arcodra, és körkörös mozdulatokkal masszírozd be
- Hagyd rajta egy éjszakán át.
- Másnap reggel öblítsd le hideg vízzel. + 1 Kellemes mellékhatás: a ricinusolajban található ricinolsav felveszi a harcot a pattanásokat okozó baktériumokkal, és gyulladáscsökkentő hatású.
Az öregségi foltok kezelésére naponta kétszer kend fel az olajat egy vattakoronggal az érintett bőrfelületekre, masszírozd be és hagyd hatni tíz percig. Csak ezután vidd fel a bőrre a szokásos nappali vagy éjszakai ápolószert.
Hajra
Hatása: A ricinusolaj a hajápolás igazi csodaolaja. Akár tisztán, akár samponok vagy gyógyszertári termékek adalékaként – az aranysárga elixírnek számos előnye van. Intenzíven hidratálja a száraz és fénytelen hajat, fényt és rugalmasságot ad. Ugyanakkor megnyugtatja az irritált és érzékeny fejbőrt , és segít a korpásodás ellen is.
Használata:
- Mosd meg a hajad samponnal
- Ezután a haj hosszától függően csepegtess néhány csepp olajat a tenyeredbe, és masszírozd be a fejbőrbe és a hajba.
- Hagyd hatni két órán keresztül, majd alaposan öblítsd le
Alternatív megoldásként az olajat egy éjszakán át rajta is hagyhatod, mint egy hajkezelést. Csomagold be a hajad fóliába és törölközőbe, és reggel alaposan mosd meg.
Szempillákhoz és a szemöldökökhöz
Hatása: Gyönyörű, hosszú és ívelt szempillákat szeretnél? A szempilla erősítő ricinusolajnak köszönhetően most megspórolhatod magadnak a drága szempillaszérumokat.
Használata:
- Óvatosan vidd fel az olajat szempillakefével a saját pilláidra
- Körülbelül két órás expozíciós idő után kozmetikai törlőkendővel töröld le. Ügyelj arra, hogy az olaj ne kerüljön a szemedbe
TIPP: A ricinusolaj a kihullott szemöldök pótlására is használható. Nem csak a szálakat ápolja, hanem erősíti a visszanövő szőrszálakat is.
Körömre
Hatása: A tápláló olaj nedvességgel látja el a körmöket és a körömágyakat.
Használata:
- Masszírozd be az olajat a körömbe és a kutikulába.
- Hagyd 20 percig hatni.
- Töröld át kozmetikai kendővel vagy vattakoronggal, kész! Törékeny körmeid vannak ? Arra is segít.
Emésztéshez
Hatása: Székrekedése esetén a ricinusolaj természetes hashajtónak bizonyult.
Használata:
Ha székrekedésben szenvedsz, éhgyomorra egy, maximum két evőkanál ricinusolajat vegyél be. Ha nem szeretnéd tisztán inni az olajat, tejjel, és ha szükséges mézzel vagy juharsziruppal keverd el. A hashajtó hatás körülbelül három-négy óra múlva jelentkezik. A gyógyszertárakban vagy drogériákban kapható kapszula formájú hashajtók az olaj alternatíváját kínálják.
Fontos: A ricinusolajat nem szabad tartósan szedni, mert ez székrekedést okozhat!