A nyak, a dekoltázs és a kar feszesítése / megelőzés húszas-harmincas éveinkben

Szerző: Tábori Erika kozmetikusmester, szakoktató, aromaterapeuta, a Vanilla Day Spa tulajdonosa

Csalogat a nap, a hosszú ujjúakat felváltotta a kivágott, dekoltált, ujjatlan felső, fókuszba került a nyak, a dekoltázs és a karok. Rövid idő alatt kellene csúcsformába jutni ezeken a testtájakon, de hogyan? 

A nyak–dekoltázs bőrének felszíni vízhiánya fiatal korban, már a húszas évek elején megjelenhet, ezért nagyon fontos mindkét területre kiterjeszteni a professzionális kozmetikai kezeléseket.

Kezdetben a nyakon finom vízszintes, a két mell között függőleges vagy V-alakban szétnyíló vonalak tűnnek fel, melyek a vízhiány fokozódásával, majd a mélyrétegi vízhiány kialakulásával szabad szemmel is jól látható, mély ráncokká alakulnak át. Ezzel párhuzamosan a bőr rugalmassága is fokozatosan csökken az érintett területen, amit a bőr megereszkedése jelez.

A kor, a klimax, a túlzásba vitt napozás, szoláriumozás vagy a rosszul ápolt bőr a zsírhiány kialakulását is elősegíti a folyamatban.

A felkar belső oldalán egyre több fiatal lányon jelenik meg stria. Kialakulásának oka, hogy a kötőszövet nem tud a növekedési igényeknek megfelelően megnyúlni. A növekedés jelentheti a testmagasság hirtelen megugrását, de a túlzott súlygyarapodást is.

Legfontosabb a megelőzés

A megelőzés legelső és egyben legfontosabb része a helyes bőrápolás. Időt kell szánni a megfelelő otthoni ápolásra. A helytelenül vagy egyáltalán nem kezelt nyak- és dekoltázsbőrön az idő visszafordíthatatlan változásokat idéz elő.

A túlzott napozás, szoláriumozás végzetesen nagy károkat okoz, ami rugalmatlan rostszerkezetű, betört, mély ráncos, hiperpigmentált bőrt eredményez.

A nyak és a dekoltázs ápolása

Mint minden kozmetikai kezelés előtt, most is a legfontosabb a diagnosztika. A kezeléseket mindig a bőr pillanatnyi állapotához igazítjuk. A nyak–dekoltázs kezelésénél elsősorban a vízhiány erőssége lesz az irányadó, majd később az esetlegesen megjelenő zsírhiány is.

A tinédzserkor befejeződése után, a húszas évek elejétől ideális esetben nem lehet(ne) kozmetikai kezelés nyak–dekoltázsápolás nélkül.

A kezelés folyamata:

– A letisztítást a peelingezés követi, amikor felfrissül a hámréteg, eltávolításra kerülnek az elhalt hámsejtek, ezzel elősegítve az új, friss, fiatal sejtek képződését
– A masszázs folyamata kihagyhatatlan, hiszen a keringésen, anyagcsere-folyamatokon kívül ez az izmokra is jótékonyan hat. Ebben az életkorban egy könnyű hidratáló krémmel végzett masszázs biztosítja a bőr számára elégséges felszíni hidratációt, az izmok átmozgatását és a rugalmasság megtartását.
Pakolásnak, maszknak is csak egyszerű, hidratáló hatóanyagokat elegendő választani. A túl sok olajat, viaszt, anti-aging hatóanyagot tartalmazó masszázskrém, pakolás eltömíti a faggyú kivezető nyílását, és komedó, akne képződéséhez vezethet.

Általában a húszas évek második felétől a kezelésekben gépi hatóanyag-bevitel alkalmazására is szükség lenne a nyak–dekoltázs területére (hidrtaláló hatású iontoforézis a vizes hatóanyagok bejuttatására, ill. ultrahang is szóba jöhet a könnyű, vizes hatóanyagokhoz). A harmincas évek közepétől elektroporációval (tű nélküli mezoterápia) a bőr mélyebb rétegét is célba lehet venni komolyabb, orvosi tisztaságú, tartósítószer-, illatanyagmentes hatóanyagokkal.

 

A témához kapcsolódó fontos cikkeink:

Extrán ápold dekoltázsod bőrét!