Hogyan válassz jó kozmetikust?

Szerző: WK

A kozmetikus és vendége viszonya egy kölcsönös bizalmi viszony, hiszen beengedjük egymást egymás aurájába. Arcunktól néhány centire dolgozik, nyomkod, simít, masszíroz a kozmetikus, tehát óhatatlanul átvesszük egymás energiáit.

Honnan fogom tudni, hogy a választott kozmetikusom egy jól képzett szakember-e? Nos, az ember mindig egy kicsit beszélget a kozmetikussal.

Mikor nyugodhatunk meg?

  • Ha egy szakember egy márkával vagy legfeljebb kettővel dolgozik és látszik, hogy szépen feltöltött polcai vannak, az azt jelenti, hogy vannak folyamatosan vendégei, folyamatosan jár anyagért, és nem a közkedvelt drogériákból „veszeget” magának időnként ilyen-olyan krémet, amivel kezel.
  • Jár tanfolyamra, van kitéve oklevele, tehát nemcsak mondjuk műszempilla-építésről van oklevele, hanem látjuk, hogy kezeléstechnikákat tanul, rendszeresen továbbképzi magát.
  • És persze ha megvan az összehangoltság, hogy mennyire érzem jól magam nála, mennyire jó a keze, mennyire kellemes, amit csinál, az már fél siker.

Megfizethetetlen és megkérdőjelezhetetlen, ha valaki háta mögött 30-40 év kozmetikusi pályafutás áll. Akinek a kezében ott van több évtized, ezer féle bőrt látott és diagnosztizált már. Ha évtizedek óta egy anyaggal dolgozik, az tudni fogja, melyik anyaggal mit lehet elérni. Lehet, hogy az illető nem a ma legmodernebb anyagot használja, de a szakember tudását nem pótolja semmi, ez nem is kérdés.

Mikor gyanakodjunk?

Amikor a kozmetikus hölgy csakis és kizárólag felületes dolgokról tud csivitelni, nem fejti ki  a kezelés lényegét, nem válaszolja meg alaposan a felmerülő kérdéseinket, akkor sajnos elkezdhetjük megkérdőjelezni a szaktudását is. Ha a polcán összevisszaságban álló, nem elmosott, nem ápolt tégelyek és tubusok vannak, az sem jó jel.

Sajnos nem biztos, hogy a kozmetikus egy személyben tudni fog mindent, amire nekem vendégként szükségem van. Ez nem is várható el tőle. Olyan nincs, hogy mindenki mindenben nagyon jó legyen. Az, aki nagyon jól ért a bőrhöz, nagyon jól kezel és masszíroz, nem biztos, hogy gyantázásban is zseniális. Vagy tud – és akar – szempillát építeni. Mert lehet, hogy teljesen más érdekli.

„A kozmetikusi szakma fáklyavivője egy régi, ősi kultúrának. Amikor egy lány „nagylány lett“, esküvő előtt állt, a gyerekágynál, a nőiesség hervadásánál vagy az élet végén, tehát mindenfajta rituálénál, „a kapun való átlépéseknél“, beavatásnál, mindig voltak nők, akik nőtársuknak segítettek energiával, idővel, figyelemmel, önzetlen szeretettel” – fejti ki a véleményét a kozmetikus szakma kérdésről Hegyi Sára, a Skeyndor Hungary oktatásért és kommunikációért felelős szakembere. „A kozmetikus jelenti ma azt a személyt, aki felidézi ennek az ősi kultúrának a bölcsességét. A covid és a digitalizáció nem segített abban, hogy megállítsuk az eltávolodást, elszigetelődést egymástól. Sokan megkerülik a kozmetikust, nem járnak rendszeresen – vagy már eleve olyan korban nőttek fel, amikor a tűszúrás volt „az első lépcső“ és nem az emberi érintés. Fantasztikus technológiák vannak ma már, de a gépet és a tű használatát ötvözni kell az emberi kézzel, ebben a komplexitásban rejlik a nagy titok. Hagyatkozzunk hát bátran a kozmetikusok által képviselt ősi bölcsességre, az érintés hatalmára!”

Szakértőnk: Hegyi Sára https://skeyndor.com/hu