A szépségért szenvedni? Tudnivalók a cérnás szedésről

Szerző: Lázár Noémi

A keleti nők szépsége igéző: sötét bőrűek-hajúak, gyönyörűek. A szemöldökük sűrű, csodás, öröm formázni. Mint minden előnynek az életben, hátránya is van az ébenfeketeségnek, szőrük gyorsabban nő és vastagabb szálú.

Magyarországon három éve lett egyre ismertebb a cérnás szedés, az ukrán és orosz hölgyek hozták be a köztudatba. Sokan azt gondolják tévesen ezért, hogy ukrán és orosz technikáról van szó.

A cérna eredetileg azonban keleti országokból származik: Irán, Afganisztán, India, Pakisztán. Évezredek óta ezzel a technikával szednek arcszőrzetet: bajuszt, arcot, szemöldököt.

Tévhit tévhit hátán

Sokan szeretik, de sok tévhit is van a fejekben a cérnás szedéssel kapcsolatban. Sokan ódzkodnak tőle, mert félnek, hogy erősebben nő vissza a szőr mint annak előtte, és ha nem végeztetjük rendszeresen és élethosszig, könnyen úgy járhatunk mint az egyszeri „farkasember”. Viccet félretéve, a szőr nem nő vissza erősebben, sőt!

 

Img 7497„Nekem a nénikém szedi a szemöldököm a mai napig cérnával” – meséli Sakila. „A keleti nőknek ez benne van a kezében. Bárki megtanulhatja, csak gyakorolni kell. Egy sima, vékony cérna elegendő hozzá.”

A cérna lényege, hogy tőből tépi ki a szőrszálakat, nem a felületén vágja el mint a borotva. A gyanta elvékonyíthatja a bőrt, és rendszeres használattól meg is ereszkedhet valamelyest. A gyanta is gyors és hatékony, fiatal bőrön nem veszünk észre semmit, de idősebb bőr elvékonyodhat illetve a sok gyantázás hozzájárulhat a bőr megereszkedéshez, megnyújtásához.

A cérna is ugyanolyan gyors mint a gyanta, és másodpercek alatt kiszedi a pihéket, puhákat és az erősebb szálakat egyaránt. Nem nő vissza gyorsan, a hatása akár 3-4 hétig is kitart, ellentétben a gyantával és a csipesszel, ami személytől függően maximum 1-2 hétig marad sima.

Aki sokat jár cérnás szedésre, annál kikopik lassan a szőrszál, nem nő vissza vagy gyengébben nő vissza. Sok vendégnek elég havonta egyszer járni.

De hol a fájdalomküszöb? 

A szépségért meg kell szenvedni? Nos, a közhelyes mondás ebben az esetben tényleg igaz. A cérnás szedés először fájhat, de hozzá lehet szokni. Lehet, hogy életed első pár szedésénél  még bekönnyezel, aztán már egyre kevésbé érzed meg.

Az arcon és a bajusz vonalban mindig fájdalmasabb a szedés mint a szemöldöknél, hiszen ott vékonyabb a bőr, és több az idegvégződés. A cérnás szedésnél a vendég is „segít” mindig, ujjaival a megfelelő helyen kifeszíti a kozmetikusnak a bőrt, így kevésbé is fáj és nem tudja a bőrt becsípni a cérna. Pár húzással kijön egy csomó szál tövestől.

De miért használ sok sötét szőrű hölgy az arcán is cérnát? Nos, sokkal szebb, fényesebb rajta a smink, jobban mutat és tartósabb az alapozó, a púder, a festék.

A cérnás szedéssel ívesebbé is lehet varázsolni az egyenesebb szemöldököt, de ahhoz kell elég „hozott anyag”. Akinek kevés a szőre, kenegetheti ricinusolajjal. A ricinusolaj nagyanyáink trükkje szemöldök és szempilla növesztésre, erősítésre. Esténként elég már az ágyban egy pici kefével bekenegetni a kívánt területet, vigyázva, hogy szembe ne kerüljön.

 

Szakértőnk Sakila Muska Akram szemöldök-stylist volt. A képen Sakila egyik munkája látható: cérnás szedést követően klasszikus laminált szemöldök. 

Címlapkép: shutterstock

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A témához kapcsolódó fontos cikkeink:

Arcod csodás kerete: a szemöldök