Ami ma már általános és sokak számára teljesen normális, az a higiénés szakértők szerint nem optimális. Egészen pontosan az, hogy bevisszük magunkkal a telefont a fürdőszobába, vagy nyomkodjuk a vécén.
Szerző: WK
Gondoltál már valaha a vírusok és baktériumok veszélyeire, ha beviszed a mobiltelefonodat a fürdőszobába? Ha nem, akkor e cikk után egy kicsit gondold át a rutinodat, és tedd fel magadnak a kérdést, hogy valóban jó ötlet-e a fürdőszobában zuhanyozás közben egy kellemes zenét lejátszani az okostelefonodon, vagy a WC-n ülve nézegetni a legújabb Instagram-bejegyzéseket és WhatsApp-üzeneteket.
Bacitanya
Jó, ha tudod, hogy a fürdőszobában hemzsegnek a baktériumok, mivel nagyon jól érzik magukat a magas páratartalomban és szépen szaporodnak a nedves törölközőn.
Conztanze Wendt, a Medical Care Center Heidelberg higiéniai és mikrobiológiai szakértője a brigitte.de cikkében elmagyarázza, hogy fürdőszobánkban főként a beleinkben és a bőrünkön található baktériumok találhatóak, például az E. coli is. Ha az okostelefon a fürdőszobában van, elég egy gyors érintés a kijelzőn, hogy a baktérium közvetlenül a készülékre kerüljön.
Védd a bőröd a hideg ellen! Elengedhetetlen bőrápolási összetevők télre
A szakértő szerint az még nem óriási veszély, ha baktériumok telepednek meg a készülék felületén, mert önmagukban nem kell egészségkárosítónak lenniük. De bárki, aki ezután kézbe veszi a mobilt, és újra használja, a bőrén keresztül is „beszippanthatja” a baktériumokat, amelyek aztán akadálytalanul terjedhetnek az egész szervezetben.
Persze otthoni környezetben még nem is olyan veszélyes, de a szakértő arra is felhívja a figyelmet, hogy egyetlen hely van, ahol semmiképpen ne vigyük magunkkal a wc-re a telefont, az a kórház.
Akár okostelefonnal, akár anélkül mész a fürdőszobába, az alapos kézmosás a legjobb megoldás mindazok számára, akik nem akarják, hogy kórokozók és baktériumok kerüljenek a kezükre.
A készüléket pedig rendszeres időközönként célszerű fertőtleníteni.